Opublikowano: poniedziałek, 10, luty 2014 Iza Łabudzka

W naszym przedszkolu praca dydaktyczno - wychowawcza i opiekuńcza prowadzona będzie na podstawie Programu edukacji przedszkolnej wspomagającego rozwój aktywności dzieci "Od przedszkolaka do pierwszaka" autorstwa Iwony Brody wydawnictwa WSiP. Program ten jest zgodny z nową podstawą programową wychowania przedszkolnego.

Program "Od przedszkolaka do pierwszaka" uzupełniany będzie przez wybrane treści programów "Dziecięca matematyka" prof. E. Gruszczyk - Kolczyńskiej i "Edukacja zdrowotna" K. Dudkiewicz i K. Kamińskiej.

Ponadto w pracy z dziećmi korzystamy też z elementów programów:

• "Naturalna nauka języka" - model edukacyjny autorstwa Elżbiety Czerwińskiej
  • "Już maluszki nie płaczą" - własny program adaptacyjny
  • "Żyj w zgodzie z przyrodą" - własny program ekologiczny
  • "Moja mała ojczyzna" - program własny placówki

Realizując wyżej wymienione programy tworzymy dzieciom warunki do wszechstronnego rozwoju oraz zapewniamy opiekę, wychowanie i edukację na wysokim poziomie.

W ramach wyrównywania szans edukacyjnych, od września 2009 roku, w naszym przedszkolu realizowane są dwa projekty edukacyjne, dofinansowane z funduszy unijnych. Pierwszy dotyczy nauki języka angielskiego (zajęcia językowe odbywają się pięć razy w tygodniu, objęte są nimi wszystkie dzieci). Drugi - "Z przedszkola w cyfrowy świat - z progarmem KidSmart" - ma za zadanie edukować dzieci w zakresie właściwego i bezpiecznego korzystania z IT, a także rozwój umiejętności nauczycieli w posługiwaniu się technologią cyfrową w nauczaniu. W ramach projektu przedszkole otrzymało zestawy komputerowe wraz z oprogramowaniem, zaprojektowane specjalniedla dzieci w wieku 3 - 7 lat.