Główne cele przedszkola

Opublikowano: poniedziałek, 10 luty 2014 Iza Łabudzka

Szczegółowe cele przedszkola zawarte są w statucie placówki. W ich realizacje zaangażowany jest cały personel naszego przedszkola.

Cele te określają taki sposób organizowania aktywności dziecka, aby zapewnić mu optymalne warunki do wszechstronnego rozwoju psychofizycznego. Istotne jest dla nas uwzględnienie potrzeb wszystkich dzieci - również tych rozwijających się w sposób nieharmonijny, wolniejszy lub przyśpieszony, w tym dzieci niepełnosprawnych. Przedszkole kładzie nacisk na wspieranie samodzielności dziecka, rozwój jego indywidulaych zainteresowań i predyspozycji, wzmacnianie poczucia wartości. Tworzymy klimat sprzyjający budowaniu pozytywnych relacji społecznych, rozumienia emocji i uczuć własnych i innych ludzi. Budujemy wrażliwość dziecka, również poprzez jego konatkt ze sztuką i otoczeniem przyrodniczym.

Ważne jest dla nas aby działania podejmowane przez przedszkole opierały się na współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym. Chcemy wspierać rodziców w ich roli wychowawczej i wspólnie kreować miejsce w którym dziecko będzie się czuło ważne, bezpieczne i szczęśliwe.