Dane do przelewów

Opublikowano: piątek, 19 wrzesień 2014
Iza Łabudzka

Opłatę za pobyt dziecka w przedszkolu regulować należy za pośrednictwemkonta bankowego:

Miejskie Przedszkole nr2

ul. Sosnowa 17

05-420 Józefów

nr 40 8023 0009 2001 0008 6903 0003

W tytule należy umieścić imię i nazwisko dziecka oraz nazwę grupy.

Promocja przedszkola

Opublikowano: poniedziałek, 10 luty 2014
Iza Łabudzka

Integracji i promowaniu naszej placówki ze środowiskiem służą następujące działania:

• organizowanie imprez dla dzieci i ich rodziców oraz mieszkańców i dzieci Józefowa (kiermasze świąteczne, pikniki rodzinne, przedstawienia teatralne)
  • promowanie przedszkola w gazetce Józefowa
  • udział dnaszych wychowank wychowanków w różnego rodzaju konkursach
  • wydawanie pisemka "Czytadełko przedszkola"
  • folder przedszkola
  • organizowanie dni otwartych
  • organizowanie dni adaptacyjncych dla dzieci i rodziców rozpoczynających edukację w naszej placówce
  • promowanie przedszkola w Internecie (strona internetowa i funpage na facbooku)

Przedszkole organizuje swoją działalność w sposób dostosowany do potrzeb i możliwości rozwojowych dziecka w kontakcie z rodzicami i środowiskiem społeczno - przyrodniczym.

Główne cele przedszkola

Opublikowano: poniedziałek, 10 luty 2014
Iza Łabudzka

Szczegółowe cele przedszkola zawarte są w statucie placówki. W ich realizacje zaangażowany jest cały personel naszego przedszkola.

Cele te określają taki sposób organizowania aktywności dziecka, aby zapewnić mu optymalne warunki do wszechstronnego rozwoju psychofizycznego. Istotne jest dla nas uwzględnienie potrzeb wszystkich dzieci - również tych rozwijających się w sposób nieharmonijny, wolniejszy lub przyśpieszony, w tym dzieci niepełnosprawnych. Przedszkole kładzie nacisk na wspieranie samodzielności dziecka, rozwój jego indywidulaych zainteresowań i predyspozycji, wzmacnianie poczucia wartości. Tworzymy klimat sprzyjający budowaniu pozytywnych relacji społecznych, rozumienia emocji i uczuć własnych i innych ludzi. Budujemy wrażliwość dziecka, również poprzez jego konatkt ze sztuką i otoczeniem przyrodniczym.

Ważne jest dla nas aby działania podejmowane przez przedszkole opierały się na współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym. Chcemy wspierać rodziców w ich roli wychowawczej i wspólnie kreować miejsce w którym dziecko będzie się czuło ważne, bezpieczne i szczęśliwe.