Informacja o przedszkolu

Opublikowano: poniedziałek, 03, luty 2014 Iza Łabudzka

"... Nikt nie rodzi się po raz drugi przedszkolakiem.
To, czego nie zrobimy dla dzieci, dla wychowania przedszkolnego, nie zrobimy już nigdy.
Stymulowanie rozwoju jest łatwiejsze od liczenia późniejszych strat ..."

Maria Kielar

Nasze przedszkole to placówka otwarta na potrzeby dzieci i rodziców, proponująca działania twórcze. Rodzice świadomi swej roli w życiu przedszkola są partnerami w naszych działaniach. Z ich udziałem organizujemy środowisko wychowawcze i tworzymy warunki dla wszechstronnego rozwoju dzieci.

W naszym przedszkolu dzieci:

• Zdobywają wiedzę i umiejętności oraz rozwijają twórcze postawy poprzez stosowanie aktywnych metod w pracy
  • Poznają swoje prawa i obowiązki, czują się bezpiecznie w atmosferze życzliwości i zaufania
  • Uczą się poznawania swoich mocnych stron i radzenia sobie w trudnych sytuacjach
  • Mają możliwość doświadczania różnorodnych kontaktów interpersonalnych i uczyć się komunikowania z kolegami
  • Mają warunki do wszechstronnego rozwoju w zależności od ich możliwości rozwojowych.

Miejskie Przedszkole Nr 2 w Józefowie jest placówką publiczną. Zlokalizowane jest w trzech budynkach w których mieści się 10 oddziałów (w tym 1 oddział integracyjny) o łącznej liczbie 242 dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Siedziba główna przedszkola mieści się przy ul. Sosnowej 17 - pięć oddziałów, drugi z budynków znajduje się przy ul.Wyszyńskiego 1a - cztery oddziały, trzeci przy ul. Parkowej 4 -jeden oddział. Wszystkie budynki zlokalizowane są w bliskim sąsiedztwie. Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach do 6:30 do 18:00

Przedszkole zatrudnia  58 pracowników w tym 27 wykwalifikowanych nauczycieli, 1 terapeutę, 1 fizjoterapeutę, dwóch specjalistów logopedii, psychologa.

Sale zajęć dla dzieci są funkcjonalne, przestrzenne i bardzo bogato wyposażonejasne w zabawki, sprzęt oraz ciekawe pomoce dydaktyczne stymulujące rozwój dzieci w każdym wieku.

Różnorodne kąciki tematyczne zachęcają do wspólnej zabawy i pracy. Przedszkole posiada salę audiowizualną, salę gimnastyczną, dostęp do boiska sportowego oraz nowoczesne i bezpieczne place zabaw, które pozwalają na rozwijanie wszechstronnej sprawności ruchowej naszych wychowanków.

Nad każdym oddziałem sprawuje pieczę inny patron, który w szczególny sposób dba o swoich podopiecznych. I tak mamy w przedszkolu:

• "KRECIKI"
  • "ELFY"
  • "SMERFY"
  • "BIEDRONKI"
  • "KUBUSIE PUCHATKI"
  • "MOTYLKI"
  • "TYGRYSKI"
  • "KRASNALE"
  • "ŻABKI"
  • "ZUCHY"

W naszym przedszkolu wsłuchujemy się w dziecko, akceptujemy je takim, jakie ono jest, nie próbujemy go zmieniać, respektujemy jego godność i uznajemy niepowtarzalność drogi rozwoju każdego z nich.