V Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej

Opublikowano: wtorek, 26, maj 2015 Iza Łabudzka

kleks1

21 maja odbył się, organizowany przez naszą placówkę, V Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej pt. „Muzyczne Przygody Pana Kleksa”.

Muzyczne wydarzenie, organizowane na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie, otworzył występ dzieci z grupy "Motylków", które zaśpiewały piosenkę pt. „Witajcie w naszej bajce”. Konkurs poprowadził sam Pan Kleks w towarzystwie ucznia - Stasia, a nad oceną artystycznych wykonań czuwało jury w składzie: Ewy Lindner, Ewy Bombol i Witolda Błaszczyka.

Wszyscy widzowie mogli wziąć udział w lekcji kleksografii, poznać kroki samby oraz zasmakować czarów za pomocą zielonych okularów i kolorowej różdżki. Każdy występ nagradzany był kolorowymi piegami - najwyższą odznaką wąsatego profesora oraz gromkimi brawami. Finałem muzycznego przedsięwzięcia była prezentacja utworu „Zoo” Jana Brzechwy w wykonaniu przedszkolaków z grupy „Wróbelków”.

W tegorocznym konkursie brało udział 28 artystów z 8 przedszkoli naszego powiatu. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia ze wszystkimi uczestnikami festiwalu, wręczono dyplomy i drobne upominki.

V Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej już za nami...

LAUREATAMI w poszczególnych kategoriach zostali:

Kategoria „solista”:

I Miejsce – Wiktoria W. z Gminnego Przedszkola „Pod Stumilowym Lasem” z Pęclina z piosenką „Parasol dla kota”;

II Miejsce- Lena N. z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Józefowie z piosenką „Laleczka z saskiej porcelany”;

Ex aequo

II Miejsce- Natalia W. z Przedszkola Nr 20 w Otwocku z piosenką „Moja mama”.

Kategoria „zespół”:

(nie wyłoniono I, II ani III miejsca)

Nagroda- wyróżnienie- zespół z Przedszkola Nr 17 w Otwocku w składzie: Hanna Ł., Amelia P., Pola W.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Gorąco dziękujemy wszystkim wykonawcom, a rodzicom i opiekunom gratulujemy zdolnych dzieci i życzymy wspaniałego rozwoju oraz wielu udanych prezentacji.Do zobaczenia w przyszłym roku!