Spotkanie z policjantem

Opublikowano: poniedziałek, 11 maj 2015 Iza Łabudzka

SAM 7193„I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki" to hasło przewodnie tegorocznego spotkania z policjantem. 8 maja przybyła do nas asp. Anna Wasilewicz z Komendy Powiatowej w Otwocku.

Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w pogadance na temat codziennej pracy policjanta, miały możliwość obejrzeć strój  i wyposażenie funkcjonariusza, między innymi czapkę, kamizelkę, kajdanki. Niecodzienny gość posłużył się interaktywną prezentacją z udziałem znanej postaci z kreskówki pt. „Bezpieczna droga z radami Spongeboba". Przedszkolaki z zaciekawieniem śledziły przygody filmowego bohatera, który w przemyślany sposób, w formie zagadek uczył poprawnych zachowań na drodze. Podsumowaniem nabytej wiedzy był wspólny taniec do rytmiczego teledysku o odblaskowym ruchu drogowym.

Atrakcją spotkania była prezentacja radiowozu policyjnego przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Józefowie. Każde dziecko miało okazję usiąść za kierownicą auta lub w tylnej jego części, włączyć i posłuchać sygnału syreny policyjnej.

W podziękowaniu za przybliżenie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego nasi podopieczni wręczyli policjantom pamiątkowe dyplomy oraz zaśpiewali piosenkę pt. „Policjant- nasz przyjaciel".