11 LISTOPADA- PAMIĘTAMY!

11listopada

11listopadax

11 listopada- PAMIĘTAMY!!!

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat kształtujemy postawy patriotyczne, uczymy dzieci przywiązania do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

Dlatego też w piątek, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 dzieci w budynku przy ul. Wyszyńskiego odśpiewały hymn narodowy, a po nim udały się pod pomnik Józefa Piłsudskiego, by złożyć kwiaty i znicze. Tego dnia przedszkolaki ubrane były odświętnie, w salach przeważały dekoracje w barwach narodowych, a panie wraz z dziećmi wykonywały prace plastyczne o tematyce patriotycznej (flagi, kotyliony).