Święto Kropki

Opublikowano: wtorek, 17 wrzesień 2019 Lidia Poszalska

min 1

"Międzynarodowy Dzień Kropki"

Celem tego nietypowego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia oraz działania. Inspiracją do utworzenia w 2008 roku Międzynarodowego Dnia Kropki była historia małej dziewczynki o imieniu Vashti, bohaterki książki „The Dot” autorstwa P. H. Reynolds, która uwierzyła we własne możliwości.

W poniedziałek 16.09.2019 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Święto Kropki”. Nauczycielki z grupy integracyjnej 6- latków zorganizowały ciekawe zajęcia dla dzieci z pięciu grup przedszkolnych, mieszczących się przy ul. Sosnowej 17.

Panie opowiedziały historię małej Vasthi, zaprezentowały film na tablicy multimedialnej, zachęcały do wspólnych zabaw ruchowych wg instruktarzu kolorystycznego. Nie zabrakło również królowej nauk- matematyki. Dzieci rzucały kostką liczbową, liczyły oczka i wykonywały ćwiczenia w ilości wskazanej na kostce. Wyobraźnię dzieci rozwinęło ćwiczenie plastyczne, w którym mali artyści mogli wyczarować „coś” z kropki. Były też tańce przy piosence „Biedroneczki są w kropeczki”, a w jej trakcie panie malowały farbami kropki na buziach dzieci- jako znak uczestnika kropkowej imprezy. Uwieńczeniem wspólnej zabawy były stemple z paluszków wykonane przez przedszkolaków na plakacie, szukanie kolorowych kropek w salach i otrzymanie dyplomu dzielnego zbieracza kropek… i to już koniec tegorocznego Święta Kropki, ale o tym, że trzeba wierzyć we własne możliwości postaramy się pamiętać przez cały rok.