Przedszkole Małych Odkrywców

Opublikowano: środa, 22 maj 2019 Iza Łabudzka

60942306 323293805013880 5299731511434543104 n

Śpieszymy, by się pochwalić, że nasze przedszkole zdobyło w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego certyfikat "Przedszkola Małych Odkrywców".

Celem konkursu było rozbudzanie ciekawości świata i chęci aktywnego poznawania przyrody, rozwijanie wrażliwości przyrodniczej i ekologicznej u dzieci, kształtowanie umiejętności prawidłowego prowadzenia eksperymentów i obserwacji oraz kształtowanie postaw proekologicznych wśród przedszkolaków. W ramach realizacji projektu nasze przedszkole organizowało zajecia z zakresu edukacji ekologicznej, w tym również zajęcia plastyczne,  przeprowadzało konkursy ekologiczne zgodnie z ideą recyklingu, prowadziło tematyczną gazetkę ścienną, orgaznizowało zbiórki surowców wtórnych.

Mamy nadzieję, ze podjęcie akcji zaowocuje wzmocnieniem postaw i zachowań ekologicznych u naszych wychowanków.