Obchody Dni Ziemi

Opublikowano: środa, 22 maj 2019 Iza Łabudzka

IMG 7154

21 czerwca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Ziemi. Uroczystość została zorganizowana w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie.

Przybyły na nią dzieci z naszego przedszkola oraz zaprzyjaźnionych placówek wraz ze swomimi nauczycielami, ale również zaproszeni goście - Pani Małgorzta Fedukowicz z Referatu Ochrony Środowiska, Pani Krystyna Olesińska -  Rzecznik Prasowa Burmistrza Miasta Józefowa i Pani Sylwia Papis - Redaktor gazety "Józefów nad Świdrem".

Na scenie teatru wystapili mali aktorzy z grup Biedronki, Kreciki i Mróweczki, którzy przygotowali przedstawienie ekologiczne pod tytułem "Wyprawa do lasu". Widzowie mogli również uczestniczyć we wspólnych zabawach, wysłuchać interaktywnej bajki o Czerwonym Kapturku i odśpiewać hymn obchodów Dni Ziemi "Zielona Wyspa". Na koniec Pani Dyrektor Honorata Barej wręczyła nagrody dla laureatów konkursu ekologicznego pt."Czysty gaj to dla zwierząt raj!".