Wystawa "Trudny orzech do zgryzienia"

Opublikowano: poniedziałek, 28 styczeń 2019 Iza Łabudzka

50543023 1824036627706820 5158663405086703616 nTrudny orzech do zgryzienia? - nie, jeśli się ma odpowiedniego dziadka do orzechów ;) .

Przedszkolaki z naszego przedszkola mogły obejrzeć aż 300 takich narzędzi gospodarstwa domowego na wystawie w Miejskim Ośrodku Kultury. Wystawa zachwyciła nas różnorodnością i urodą prezentowanych sprzętów - ich twórcy z pewnością myśleli o tym, żeby podobały się dzieciom. Mogliśmy obejrzeć dziadki do orzechów o różnych kształtach (niezwykłe figurki żołnierzyków, różnorodne postacie, zwierzęta, szczypce) i wykonane z różnych materiałów. Wszystkie z prezentowanych urządzeń, mimo często zabytkwego już charakteru, nadal bez trudu poradziłyby sobie z rozłupaniem orzecha.

Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia wystawy pocztówek świątecznych zaprojektowanych przez czołowych polskich grafików i ilustratorów, która zdobi hol MOK-u. To było przyjemne i pouczające przedpołudnie.