Zajęcia z pierwszej pomocy.

Opublikowano: niedziela, 04 listopad 2018 Iza Łabudzka

45241086 1873106322767781 2188976734341169152 n

31 pażdziernika nasze przedszkole odwiedzili ratownicy medyczni. Pani Kasia i Pan Maciek, w ramach miejskiej akcji "Józefów z sercem", poprowadzili we wszystkich grupach zajęcia z pierwszej pomocy.

W trakce zajęć przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca ratownika medycznego, jakie są pojazdy uprzywilejowane i jak należy się zachowywać, gdy nadjeżdzają na sygnale oraz przypomniały sobie numery alarmowe. Szczególnym gościem na zajęciach był Andrzej - fantom, dzięki któremu dzieci mogły przećwiczyć udzielanie pomocy osobie poszkodowanej.

Na koniec uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowy dyplom.