Dzień Przedszkolaka

Opublikowano: niedziela, 30 wrzesień 2018 Iza Łabudzka

IMGP0015

Każdy przedszkolak dobrze wie

Że kiedy wrzesień kończy się

Od najmłodszego aż po starszaka

Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!

20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Dzieci z budynku przy ul. Sosnowej spotkały się, by obejrzeć przygotowane przez panie nauczycielki przedstawienie o Małpce Filomenie, która uczyła się jak być dobrym przedszkolakiem. Po występach przyszedł czas na wspólną zabawę - na początek dużo śmiechu wzbudziła piosenka ilustrowana ruchem, podczas której przedszkolaki naśladowały swoje panie, pt. "Małpka Filomena". Potem były ruchowe zabawy integracyjne "Mrówki" i  "Dżungla". Na koniec sympatyczna Filomena poczęstowała wszystkich uczestników spotkania bananami i rozdała im drobne upominki - tęczowe kredki.

W budynku przy ul. Wyszyńskiego również było wesoło i tanecznie. Maluszki uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych do muzyki, ćwiczyły swój refleks podczas zabawy "Sałatka owocowa", poruszały się w rytm znanych i lubianych utworów. Nawięcej radości wzbudziły jednak balonowe stwory, którymi został obdarzony każdy uczestnik imprezy.

To już kolejny raz w naszej placówce obchodzimy Dzień Przedszkolaka. To doskonała okazja do wspólnego świętowania i podkreślenia roli edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci.