Zdobyliśmy certyfikat "Zaczytane przedszkole"!

Opublikowano: wtorek, 26 czerwiec 2018 Iza Łabudzka

certyfikat 001

Drodzy Rodzice!

Nasze przedszkole zdobyło Certyfikat Zaczytanego Przedszkola. W jaki sposób? Wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji, organizowanej przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie, której celem było rozwijanie czytelnictwa u dzieci w wieku przedszkolnym.

Aby zdobyć certyfikat musieliśmy wykonać następujące zadania:

• Przeprowadzić debatę - „ Książka naszym przyjacielem” .
  • Wykonać „Wielką Księgę Grupy”.
  • Zorganizować imprezę przedszkolną, której celem będzie rozwijanie i promowanie czytelnictwa.
  • Zorganizować konkurs plastyczny ,,Moja wymarzona książka”.
  • Zorganizować kącik wymiany książek.
  • Zorganizować „Dzień Postaci z Bajek”.
  • Zapoznać dzieci z zawodem bibliotekarza, ilustratora, pisarza i księgarza.
  • Wziąć udział w kampanii na rzecz promocji i rozwoju czytelnictwa.

Za realizację wszystkich tych zadań zdobyliśmy maksymalną liczbę punktów. Nie udałoby się nam to bez twórczych działań i zaangażowania nauczycieli z naszego przedszkola, za co im serdecznie dziękujemy.