Projekt "Twórcza Europa"

Opublikowano: niedziela, 24 czerwiec 2018 Iza Łabudzka

35645545 1986257878111219 738463628763594752 n

W ramach obchodów 45-lecia Miejskiego Ośrodka Kultury i Eurpejskiego Roku Dziedzictwa 2018 nauczyciele i wychowankowie z naszego przedszkola wzięli udział w projekcie "Twórcza Europa". Z tej okazji 17 czerwca, na skwerze im. Jan Pawła II, odbył się piknik współorganizowany przez placówki kulturalno - oświatowe z naszego miasta. Ideą przedsięwzięcia było,poprzez występy artystyczne i zorganizowane w pelnerze różnorodne warsztaty, przybliżenie kultur wybranych państw europejskich.

Miejskie Przedszkole Nr 2 prezentowało kraj najbliższy naszym sercom – Polskę. Na scenie wystąpiło pięć grup z naszej placówki: Elfy przygotowały piosenkę "Od morza do Tatr", Kubusie Puchatki zatańczyły Krakowiaka, Zuchy wystąpiły z piosenką "W moim ogródeczku" zespołu Rokiczanka, Tygrysy wykonały taniec "Obyrtka", a Żabki zaśpiewały piosenkę "Jak mam powiedzieć to?" zilustrowaną układem choreograficznym z szarfami. Wszystkie prezentacje miały charakter tradycyjny lub tematycznie związane były z naszą Ojczyzną - Polską. Na scenie można było zobaczyć ludowe stroje i biało czerwone barwy.

Nauczycielki z naszego przedszkola zorganizowały też dla dzieci warsztaty plastyczne, podczas których można było wykonać bociana na patyku lub  wianek z papierowych kwiatów. Dzieci, które nie miały ochoty wycinać i kleić  mogły skorzystać z przygotowanych kolorowanek z polskimi motywami. Pod polskim namiotem znalazło się także małe co nieco dla małych i dużych łakomczuchów. Można było poczęstować się pysznym chlebem ze smalcem i ogórkiem małosolnym lub skosztować domowych słodkich wypieków. Można było też obejrzeć wystawę zdjęć najpiękniejszych i najciekawszych zakątków Polski.

W trakcie pikniku każdy znalazł coś dla siebie. Była to okazja do wspólnej zabawy  i twórczego, kreatywnego działania.