Przedszkolna Akcja Antytytoniowa "Czyste powietrze wokół nas"

Opublikowano: środa, 23 maj 2018 Iza Łabudzka

32231281 1489188281191658 2482387476707016704 n

W dniach 7- 11 maja 2018r., dzieci 5 i 6 letnie brały udział w Przedszkolnej Akcji Antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas". Warsztaty dla przedszkolaków miały charakter zabawowy. Ich celem było nabycie wiedzy na temat szkodliwości dymu tytoniowego oraz poznanie sposobów radzenia sobie w sytuacjach, kiedy przebywamy w zadymionych miejscach.

To już kolejny rok realizowania w naszym przedszkolu akcji antytytoniowej. Tym razem oprócz zajęć w ramach kompleksowego tematu tygodniowego, program został rozszerzony o przedstawienie przygotowane przez  grupę „Żabek” pt. „ Przygód kilka trującego dymka” oraz quiz. Tak jak co roku, podczas zdobywania informacji na temat biernego palenia towarzyszył dzieciom Dinozaur Dinek i znaczek zakazu palenia.

Dzięki zaangażowaniu dzieci, nauczycieli i rodziców, realizacja programu zakończyła się powodzeniem. Dziękujemy przedstawicielom Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Otwocku za patronat nad akcją.