Przedstawienie "Papuga Pleciuga"

Opublikowano: środa, 25 kwiecień 2018 Iza Łabudzka

31317987 1474130596030760 941921186373126414 n

We wtorek 24 kwietnia nasze przedszkole odwiedził teatr Metrum Event ze spektaklem "Papuga Pleciuga". Dzięki przygodom zabawnego ptaka i jego opiekuna - pana Tomka, przedszkolaki mogły jeszcze raz przypomnieć sobie jak należy postępować aby nie szkodzić otaczającej przyrodzie.

Wesoła i psotna Pleciuga rozbawiła i małych, i dorosłych widzów. Podczas wyprawy na piknik ona i wszystkie przedszkolaki dowiedziały się dlaczego nie wolno hałasować w lesie, rozpalać ognisk i zostawiać tam śmieci. Papuga nauczyła się też, co to jest recykling i poznała zasady segregacji odpadów. Na koniec zaś wymyśliła ekologiczną piosenkę i zebrała eko-załogę, której zadaniem było prawidłowe posegregowanie odpadów.

Wszystkie dzieci z zaciekawieniem oglądały przedstawienie, starając się podpowiadać nieroztropnej papudze. Było dużo śmiechu, ale najważniejsze, że dzieci utrwaliły swoją wiedzę dotycząca ekologicznego zachowania.