Dni Ziemi

Opublikowano: piątek, 20 kwiecień 2018 Iza Łabudzka

30726260 1468239199953233 7114661277816604108 n

W tym roku w naszym przedszkolu Dzień Ziemi obchodziliśmy pod hasłem „Na niezaśmieconej łące pszczół jest tysiące”. Poprzez różne działania chcieliśmy przybliżyć dzieciom życie pszczół, a także pokazać jak ważne są dla nas ludzi.

Przez cały tydzień w grupach były prowadzone zajęcia edukacyjne „Pszczoły dają nam miód”, na których panie nauczycielki poszerzały wiedzę dzieci na temat życia pszczół, pracy pszczelarza i właściwości miodu.

18 kwietnia w sali Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczysta gala, którą zaszczycili swoją obecnością goście: Pani Kierownik Referatu Ochrony Środowiska Małgorzata Fiedukowicz, Pani Kierownik Referatu Oświaty Dorota Kembrowska oraz laureaci konkursu plastycznego „Na niezaśmieconej łące pszczół jest tysiące”. Część artystyczna imprezy składała się występu grupy "Zuchy" z naszego przedszkola, która przedstawiła „Legendę o toruńskich piernikach”.  Przedstawienie opowiadało o tajemniczym składniku, który sprawia, że pierniki mają wyjątkowy smak i o tym skąd on się bierze. Ten składnik koloru złota, to oczywiście miód. Na scenie pojawiły się też cztery wesołe i rezolutne pszczółki, które opowiedziały gościom kilka ciekawostek o sobie. Wszyscy obecni wspólnie zaśpiewali hymn obchodów Dnia Ziemi „Ziemia - Wyspa Zielona” i zatańczyli „Wesoły taniec pszczół". Podczas uroczystości zostały również wręczone nagrody za udział we wspomnianym konkursie plastycznym. Na koniec zaproszeni goście, laureaci konkursu oraz wszystkie grupy z naszego przedszkola otrzymali nasionka kwiatów, które będą mogli posiać i w ten sposób pomóc pszczołom.

Kolejnego dnia - 19 kwietnia nasze przedszkole odwiedził pszczelarz: pan Łukasz Żaczek, który opowiedział nam o życiu i zwyczajach pszczół oraz o pracy pszczelarza. Dzieci mogły obejrzeć stroje pszczelarskie, ul i jego poszczególne części, a także skosztować miodu i pyłku z pasieki naszego gościa. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, za które bardzo dziękujemy.

30739308 1468242369952916 8490472352052871906 n