Konkurs recytatorski "Kto ty jesteś? - Polak mały."

Opublikowano: piątek, 23 marzec 2018 Iza Łabudzka

29495827 1594736573896054 1204473829557010432 o

20 marca w naszym Przedszkolu odbył się patriotyczny konkurs recytatorski "Kto ty jesteś? - Polak mały". Uczestnikami konkursu były przedszkolaki reprezentujące placówki publiczne i niepubliczne z Józefowa. W imprezie udział wzięły dzieci z aż siedmiu przedszkoli: Miejskiego Przedszkola Nr 1, Przedszkola Krasnoludków, Publicznego Przedszkola "Dębowe Ludki", Przedszkola "Willa Jakubówka", Przedszkola Szczęśliwych Dzieci, Przedszkola "Mały Świat" oraz oczywiście Miejskiego Przedszkola Nr 2.

Konkurs był okazją do wspólnego świętowania obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wydarzenie rozpoczął popis muzyczny najstarszej grupy dzieci - "Elfów". Sześciolatki śpiewając utwór o Polsce wprowadziły gości w patriotyczny nastrój, przypomniały za co kochamy swój kraj, a także pozwoliły zapomnieć uczestnikom o tremie.
Biorące udział w konkursie przedszkolaki prezentowały swoje umiejętności artystyczne na wysokim poziomie. Przygotowane stroje oraz akcesoria urozmaicały występy. Jury nie miało łatwego wyboru. Wśród małych artystów znaleźli się reprezentanci naszego Przedszkola- Maja, Bartek, Iga i Maja.
Jury w składzie: Honorata Barej- dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 2, Monika Sobczyk –wice dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 2, Liwia Idziak – dyrektor Niepublicznego Przedszkola "Krasnoludków" wyłoniło zwycięzców.

• I miejsce - Wiktoria Litewnicka - Miejskie Przedszkole Nr 1
  • II miejsce – Kacper Sosnowski - niepubliczne Przedszkole "Krasnoludków"
    Iga Maciejewska- Miejskie Przedszkole Nr 2
    Aleksandra Niedźwiedzka - Przedszkole "Willa Jakubówka"
  • III miejsce - Alicja Bala Miejskie - Przedszkole Nr 1
    Zofia Zawadka - Przedszkole Szczęśliwych Dzieci
    Aleksandra Car – Publiczne Przedszkole "Dębowe Ludki"

Przyznano również wyróżnienia dla:

• duetu: Zuzanna Kierska, Maksymilian Górski z Przedszkola „Mały Świat”
  • Mai Chrzanowskiej z Miejskiego Przedszkola Nr 2
  • Bartłomieja Łuczyńskiego z Miejskiego Przedszkola Nr 2
  • Mai Malinowskiej z Miejskiego Przedszkole Nr 2

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim przedszkolakom i nauczycielom dziękujemy za wspólnie spędzone chwile.