Dlaczego smog jest groźny jak smok?

Opublikowano: niedziela, 04 marzec 2018 Iza Łabudzka

28378385 1418677984909355 541977229580228301 n

Czy smog jest podobny do smoka? Czy jest tak samo niebezpieczny jak znany nam bohater bajki, który zamieszkiwał w jaskini pod Wawelem? O tym mogły się dowiedzieć dzieci z najstarszych grup w naszym przedszkolu w trakcie zajęć "Dlaczego smog jest grożny jak smok?", przeprowodzonych na podstawie scenariusza opracowanego w ramach kampanii społecznej "Nie dla smogu!"

Zajęcia miały na celu wyjaśnienie dzieciom czym jest smog i i jak niebezpieczne jest oddychanie skażonym powietrzem. Ich celem było również pokazanie dzieciom jak można wpłynąć na zmniejszenie obecności smogu w naszym otoczeniu. Nauczyciele wykorzystali ku temu różne formy wspólnej zabawy: była okazja do eksperymentowania, aktywności plastycznej, dramy i dyskusji. Dzieci mogły też wysłuchać opowiadania "Chory domek", poruszającego temat właściwego sposobu korzystania z peców ogrzewających nasze domy. Na koniec przedszkolaki utrwalały swoją wiedzę poprzez wykonywanie zadań zawartych w kartach pracy opracowanych do omawianego tematu.

Zajęcia wzbudziły duże zaciekawienie wśród starszaków. Mamy nadzieję, ze zaowocują one wzmocnieniem u naszych wychowanków postaw proekologicznych, które w przyszłości jako dorośli będą przejawiać w swoim codziennym życiu. 28377515 1418678651575955 9084174111601649189 n