Warsztaty ze "Szkołą na widelcu" w grupie Krasnali

Opublikowano: poniedziałek, 26 luty 2018 Iza Łabudzka

28512152 10208761983847473 507198802 n

W piątek Krasnale miały wyjątkowych gości. W ramach cyklu zajęć o zdrowym trybie życia i zdrowym odżywianiu odwiedzili nas pan kucharz i pani dietetyk z fundacji "Szkoła na widelcu".

Pomimo pochmurnej pogody wraz z przybyciem wspomnianej dwójki w przedszkolnej sali zrobiło się bardzo kolorowo. Wszystko to za sprawą kolorowych warzyw, które pojawiły się na naszych stołach. Najpierw maluchy musiały odgadnąć nazwy wszystkich przyniesionych produktów. Wbrew pozorom nie było to łatwe zadanie, ponieważ warzywa były "zaczarowane". Przecież czy ktoś kiedyś widział fioletową, bądź żółtą marchewkę, albo pomarańczowego buraka?

Oczywiście wszyscy chcieli sprawdzić, jak smakują te niezwykłe warzywa. Po krótkim wstępie i przygotowaniach dzieci zabrały się za produkcję pysznych soków. Zadanie polegało na pokrojeniu i wrzuceniu do wielkiej sokowirówki wszystkich składników. Gdy kolorowe soki były już gotowe nastał czas na degustację i porównywanie, który smakuje najlepiej. Chociaż zdania były podzielone, to wszystkie przedszkolaki były zgodne, że takie własnoręcznie zrobione soki są najlepsze!

Potem przyszedł czas na poznanie jeszcze jednej czarodziejskiej maszyny. Potrafiła ona sprawić, że z marchewki powstawały "marchewkowe makarony", które dzieci zjadały jak spaghetti.

Zajęcia bardzo podobały się wszystkim dzieciom i nawet niejadki obiecały, że odtąd chętniej będą jadły wszystkie warzywa.