Nasze przedszkolaki na scenie MOK-u

Opublikowano: poniedziałek, 26 luty 2018 Iza Łabudzka

IMG 7367

Pod koniec lutego dzieci z naszego przedszkola, podjęły się nie lada wyzwania - pod kierunkiem nauczycielek przygotowały dwa przedstawienia teatralne dla swoich rówieśników. Aby mogło je obejrzeć jak największe grono widzów, mali artyści wystąpili na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie.

22 lutego widownie MOK-u zapełniły maluchy z przedszkola oraz rodzice ze swoimi pociechami. Na scenie wystąpiły przedszkolaki z grup Tygrysów i Elfów. Mogliśmy obejrzeć dwa przedstawienia - "Bądź sobą", opowiadające historie dwóch słoniątek pragnących zamienić się w inne zwierzęta, co w efekcie okazało się niezbyt mądrym pomysłem oraz "Królewna Śnieżka 100 lat później", czyli uwspółcześnioną wersję znanej wszystkim bajki.IMG 7377

Mimo młodego wieku mali aktorzy radzili sobie znakomicie. Oprócz wykonywania partii mówionych, doskonale prezentowali się śpiewając. Można nawet powiedzieć, że dał o sobie znać ewidentny talent muzyczny niektórych przedszkolaków - brawa dla solistów! Wszystkiemu zaś uroku dodawał zapał występujących dzieci, którym pokazywanie się na scenie wyraźnie sprawiało przyjemność. Zwracały też uwagę wyjątkowe stroje małych aktorów (tutaj ukłon należy się również rodzicom, którzy uczestniczyli w przygotowaniach) oraz starannie przygotowana dekoracja.

Występy zakończyły się zasłużonymi, gromkimi brawami. Dla widowni był to na pewno mile i ciekawie spędzony czas, a dla części przedszkolaków być może początek artystycznej kariery.