Góra grosza

Opublikowano: poniedziałek, 22, styczeń 2018 Iza Łabudzka

góra grosza

Zakończyliśmy osiemnastą edycję GÓRY GROSZA - zorganizowaną również w naszej placówce akcję zbierania monet, w której połączyliśmy siły wszystkich grup. W tym roku udało nam się zebrać 513.65zł czyli 20 981 sztuk monet.

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu, oraz na wsparcie dla ich rodzin. Pomoc realizowana jest poprzez:
- zakup podstawowych i niezbędnych rzeczy
- udzielanie specjalistycznego wsparcia
- kierowanie rodzin na terapie
- fundowanie stypendiów dla dzieci
- wspieranie ich pasji i zainteresowań.

Góra Grosza to również korzyści dla ofiarodawców. Możemy tu mówić o efekcie wychowawczym (uświadomienie dzieciom, że oddając jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej), integracyjnym (możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia rodziców, nauczycieli i przedszkolaków na rzecz potrzebujących dzieci) i wreszcie prestiżowym (możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę
na rzecz dzieci z opieki zastępczej).

Wszystkim rodzicom, dzieciom i kadrze pedagogicznej, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy.