Debata "Książka jest naszym przyjacielem"

Opublikowano: wtorek, 14, listopad 2017 Iza Łabudzka

23549465 2031640923738916 233140785 n

10 listopada u Tygrysków miało miejsce niezwykłe wydarzenie - sala przedszkolna zamieniła się w studio debatowe. Na środku pomieszczenia stanęły dwie wcześniej przygotowane mównice, czekające tylko na wystąpienia małych prelegentów. Tematem spotkania była teza " Książka jest naszym przyjacielem".

Wszystkie Tygryski przygotowały się do prezentacji - w tym dniu każdy przyniósł do przedszkola swoją ulubioną książkę. Przedszkolaki miały okazję wypowiedzieć się na temat książek przed publicznością zgromadzoną w naszym studiu. Dzieci bardzo poważnie i dojrzale podeszły do tematu - śmiało opowiadały o czym jest przyniesiona przez nich lektura i dlaczego wybrały włąsnie ją. Odważnie przedstawiały także argumenty za i przeciwko twierdzeniu: "Książka może być przyjacielem człowieka".

Na koniec debaty większość zgromadzonych uczestników stwierdziła, że książka w życiu człowieka, a szczególnie w życiu dziecka, jest bardzo ważna. Zachęcamy , więc wszystkich dorosłych do częstego czytania dzieciom, zarówno w domu jak i w przedszkolu, włączając się tym samym w akcję Cała Polska Czyta Dzieciom.