Spotkanie z ilustratorem - p. Marcinem Strzemboszem

Opublikowano: poniedziałek, 16 październik 2017 Iza Łabudzka

IMG 6262

Czym zajmuje się ilustrator? Jak narysować obrazek do wiersza? Czy są książki, których się nie czyta? Na te i inne pytania próbowaliśmy znaleźć odpowiedzi podczas spotkania z p. Marcinem Strzemboszem, autorem ilustracji do książek dla dzieci.

Pan Marcin Strzembosz odwiedził nas w piątek, 13 października - choć data wydaje się pechowa ;), spotkania przebiegały w pogodnej atmosferze. Każda z grup z naszego przedszkola mogła uczestniczyć w zajęciach indywidualnie, co dało dzieciom większe możliwości na aktywne uczestnictwo w nich. Przedszkolaki miały okazję, pod przewodnictwem naszego gościa, prześledzić proces powstawania obrazków do tekstów zamieszczanych w książkach dla najmłodszych. Zobaczyły wielkoformatowe kopie powstałych ilustracji. Uczestniczyły również w zabawach ćwiczących spostrzegawczość. I wreszcie mogły obejrzeć książki, których walorem jest nie tylko tekst, ale i szata graficzna.

Bardzo dziękujemy panu Marcinowi Strzemboszowi za te niezwykłe spotkanie.