Dzień Przedszkolaka

Opublikowano: poniedziałek, 25 wrzesień 2017 Iza Łabudzka

IMG 6066

Choć Dzień Przedszkolaka oficjalnie wypada 20 września nasze przedszkolaki świętowały dwa dni później - piątek okazał się doskonały do wspólnej zabawy.

Wszystko zaczęło się od przedstawienia teatralnego "Pinokio" z udziałem aktorów i kukiełek. Dzieci obejrzały pouczającą historię drewnianego chłopca, dzięki której dowiedziały się, że kłamstwo i zadawanie się z nieodpowiednim towarzystwem nie popłaca, a prawda zawsze wychodzi na jaw. Młoda widownia z przejęciem przeżywała momenty grozy i śmiała się z komicznych sytuacji jakie spotykały Pinokia.

Po przedstawieniu przyszedł czas na zabawę przy muzyce - było dużo wspólnych tańców pod kierunkiem sympatycznej pani wodzirej. Atrakcją była możliwość wykonania makijażu twarzy - najwięcej było charakteryzacji kotków, piesków i motyli. Duże zainteresowanie dzieci wzbudził pokaz puszczania ogromnych baniek. Każdy przedszkolak dostał też balona wymodelowanego w kształt zwierzaka. Wreszcie na koniec imprezy wszystkie grupy zapozowały do pamiątkowego zdjęcia z gościem specjalnym imprezy - Pszczółką Mają.