Wyniki ankiety ewaluacyjnej po dniach adaptacyjnych

Opublikowano: poniedziałek, 25, wrzesień 2017 Iza Łabudzka

aniketa

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu każdego dziecka. Jak co roku w naszym przedszkolu w sierpniu odbyły się dni adaptacyjne dla nowych przedszkolaków. Miały one pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować stres i obawy pierwszych dni pobytu w przedszkolu. Frekwencja była bardzo duża, zwłaszcza w grupach trzylatków. W zajęciach uczestniczyli rodzice wraz z dziećmi, kadra nauczycielska oraz personel pomocniczy.

Wśród rodziców przeprowadzona została anonimowa ankieta, z której wynika, że rodzice bardzo pozytywnie ocenili program adaptacyjny. Wszyscy rodzice byli zgodni, że był on potrzebny i powinien być kontynuowany w następnych latach. Rodzice zauważyli, że przedszkolaki wykazały dużą aktywność zarówno podczas zabaw organizowanych jak i swobodnych. Pozytywnie wpłynęło to na wizerunek przedszkola w ich oczach i ułatwiło przystosowanie się dzieci do życia przedszkolnego.

Poza porzychylną oceną programu, z zawartych w ankietach odpowiedzi rodziców, można było również wyczytać sugestie na przyszły rok związane z kwestiami organizacyjnymi - dotyczyły one zorganizowania zajęć adaptacyjnych we wcześniejszych godzinach, oraz wydłużenia ich czasu trwania.