Wycieczka do Miasteczka Ruchu Drogowego w Józefowie.

Opublikowano: czwartek, 14, wrzesień 2017 Iza Łabudzka

21754343 1403643873005326 1926841744 n

W środę 13.09.2017 r. Elfy i Tygryski wybrały się na wycieczkę autokarową do nowo otwartego obiektu w Józefowie - Miasteczka Ruchu Drogowego. Jest  to symulacja rzeczywistości drogowej, z jaką każdy uczestnik ruchu drogowego, w tym każde dziecko, spotyka się na co dzień.

Na miejscu czekał nas pan strażnik miejski, który oprowadził nas i opowiedział o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci miały możliwość spacerowania na świeżym powietrzu i korzystania m.in. ze skrzyżowania ze znakami ustalającymi pierwszeństwo przejazdu, skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, skrzyżowania o ruchu okrężnym, przejścia dla pieszych, przejazdów dla rowerów, przejścia przez tory. Poszczególne zasady ruchu były omawiane, następnie zdobyta wiedza wykorzystywana była w praktyce -poprzez uczestnictwo w infrastrukturze Miasteczka. Na terenie miasteczka obowiązują przepisy zgodne z Kodeksem Drogowym. Uczestnicy muszą stosować się do umieszczonych tam znaków i sygnałów drogowych, ogólnych zasad i przepisów ruchu drogowego .

Dzieci razem z panem strażnikiem analizowały konkretne sytuacje drogowe, odpowiadały na pytania, a także dowiedziały się jakie są zagrożenia i skutki niewłaściwego poruszania się po ulicy. Elfy i Tygrysy miały okazję poznać również najważniejsze znaki drogowe, ich rodzaje, a także uczestniczyć w ruchu drogowym z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej.

Pod koniec spaceru pan strażnik zaprosił dzieci na kolejne odwiedziny obiektu - tym razem z rodzicami.