Z daleka od dymów

Opublikowano: poniedziałek, 19, czerwiec 2017 Iza Łabudzka

19024652 1592901097418233 1046739775 o

Od 5 do 9 czerwca grupy pięciolatków w naszym przedszkolu uczestniczyły w zajęciach dotyczących ochrony zdrowia i środowiska. Oparte one były na ogólnopolskich akcjach "Czyste powietrze wokół nas" oraz "Kochasz dzieci, nie pal śmieci".

Wraz z maskotką Dinkiem dzieci szukały źródła dymów, rozmawiały na temat ich szkodliwości i poznały sposoby obrony przed szkodliwym wpływem dymu nikotynowego oraz dioksyn ze spalania tworzyw sztucznych. Dużą atrakcją dla przedszkolaków, było spotkanie z kominiarzami, którzy opowiedzieli o swojej pracy i przestrzegali przed spalaniem śmieci w piecach domowych. Dzieci miały również okazję zobaczyć panów kominiarzy w strojach galowych. Być może złapanie za guzik na widok takich niezwykłych gości było dla naszych przedszkolaków zapowiedzią szczęśliwego dnia ;).

Dziękujemy PSSE w Otwocku, za udostępnienie atrakcyjnych materiałów do przeprowadzenia przedszkolenj akcji antynikotynowej.