Jesteśmy bezpieczni - próbna ewakuacja

Opublikowano: wtorek, 06, czerwiec 2017 Iza Łabudzka

18983347 762488320599665 779367492 n

1 czerwca w naszym przedszkolu została przeprowadzona próbna ewakuacja pracowników i przedszkolaków z budynku. Termin dość wyjątkowy, bo to Dzień Dziecka, ale przecież każde dziecko musi być przede wszystkim bezpieczne.

Celem akcji było kształtowanie u dzieci schematów właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji - szybkiej, dobrze zorganzowanej i pozbawionej elementów paniki. Każda grupa po usłyszeniu sygnału alarmowego opuściła przedszkole wcześniej wyznaczoną drogą ewakuacyjną. Wszystko odbyło się sprawnie, w ustalonym porządku. Po około 4 minutach przedszkole było puste, a dzieci i pracownicy zgromadzili sie na boisku przy placu zabaw. Nad całością akcji czuwali dyrekcja placówki i przedsztawiciel straży pożarnej.

Na szczęscie były to tylko ćwiczenia, niemniej jednak możemy śmiało powiedzieć, że wszystkim obecnym udało się zdać pomyślnie egzamin z umiejętności właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia.