VII Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej

Opublikowano: niedziela, 21, maj 2017 Iza Łabudzka

„Tam nie trzeba chodzić spać,
można się bez przerwy śmiać,
Tam nikomu nic nie ginie,
wciąż muzyka piękna płynie…”

16 maja wszystcy uczestnicy VII Powiatowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej zostali zaproszeni w świat bajkowych opowieści. Impreza odbyła się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie.

Licznie zgromadzoną publiczność bawiły prowadzące, które wcieliły się w role bajkowych postaci: Czerwonego Kapturka, Leśnej Wróżki i Czarownicy. Najpierw jako śpiewające trio otworzyły muzyczne wydarzenie wykonując razem piosenkę „Bajeczki”, nawiązującą do tematu tegorocznego konkursu. Potem zabrały wszystkie dzieci z widowni w podróż „Latającym dywanem”. Wysłuchano też zagadek o baśniowych bohaterach oraz bajki dźwiękonaśladowczej o Czerwonym Kapturku. Ponadto każdy widz miał okazję zamienić się w groźnego smoka i odszukać rekwizyty należące do Kopciuszka, Calineczki czy też Królewny Śnieżki. Dodatkową atrakcją były występy dzieci z grupy Elfów, które wykonały „Taniec wróżek” oraz piosenkę pt. „Dzieci na łąkach świata”.

Uczestnicy konkursu prezentowali się w 2 kategoriach: soliści i zespoły.
Nad oceną artystycznych wykonań czuwało jury w składzie:
p. Stefan Wardziak i p. Marcin Bornus-Szczyciński.
Każdy występ nagradzany był upominkiem, dyplomem pamiątkowym oraz gromkimi brawami.
Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia z jurorami i wszystkimi uczestnikami festiwalu.

LAUREATAMI w poszczególnych kategoriach zostali:
Kategoria „solista”:
I Miejsce - Borys K. z „Piosenką o matematyce” z Przedszkola nr 12 z Otwocka;
II Miejsce- Dominika B. z piosenką „Wesoło gra lokomotywa” z Niepublicznego Przedszkola Smart Kids z Józefowa;
III Miejsce- Aleksandra B. z utworem „Na cztery i na sześć” z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Józefowie;
Wyróżnienie-Pola J. z piosenką „Śrubki Pana Michała” z Gminnego Przedszkola nr 3 w Karczewie.

Kategoria „zespół”:
I Miejsce- Miejskie Przedszkole nr 2 w Józefowie z piosenką „Kolory”- Amelia D., Bartosz T., Maja R.;
II Miejsce- Miejskie Przedszkole nr 1 w Józefowie z piosenką „Polska Biało- Czerwoni”- Jan B., Łucja G., Adrianna M.;
III Miejsce- Gminne Przedszkole „Pod Stumilowym Lasem” z Pęclina z utworem „Czekolady…ach”- Ewelina J., Lena B.;
Wyróżnienie- Przedszkole nr 17 z Otwocka z piosenką „Pobudka z ogródka”- Barbara K., Maria M., Antonina T.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Do zobaczenia w przyszłym roku!