Obchody Święta Ziemi

Opublikowano: sobota, 29, kwiecień 2017 Iza Łabudzka

100 1470

W tym roku obchody Święta Ziemi trwały w naszym przedszkolu dwa dni, a poprzedzone były realizacją na zajęciach grupowych tematów poświęconych ekologii.

Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy ekologicznym pochodem, który odbył się 26.04.20017. Wszystkie przedszkolaki z kwiatami w dłoniach ruszyły ulicami naszego miasta, by dotrzeć pod Urząd Miasta, gdzie odśpiewany został przedszkolny hymn Święta Ziemi pt. "Ziemia –zielona wyspa”. Do dzieci wyszedł zastępca Pana Burmistrza, Pan Marek Banaszek, który otrzymał od przedszkolaków pamiątkowy dyplom. Po powrocie do przedszkola dzieci obejrzały inscenizację w wykonaniu nauczycielek pt., "Ekologiczny Czerwony Kapturek", dzięki której nauczyły się, że nie należy zaśmiecać lasów i jak ważne jest segregowanie śmieci.

Kolejnego dnia odbyła się wspólna dla wszystkich grup uroczystość poświęcona Dniu Ziemi. Miło nam było powitać z tej okazji Panią Małgorzatę Fiedukowicz z Referatu Ochrony Środowiska, Panią Wioletę Sztengauzer - Inspektora Referatu Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu oraz innych przybyłych gości. Było dużo śpiewania, kwiatowe tańce oraz przedstawienie przygotowane przez dzieci z grupy "Smerfy". Całość uwieńczona została uroczystym wręczeniem nagród w ekologicznym konkursie plastycznym "Kwiaty".