Wizyta na Komisariacie Policji w Józefowie

Opublikowano: środa, 26, kwiecień 2017 Iza Łabudzka

W piątek, 21 kwietnia, dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu z policjantami, które odbyło się na Komisariacie Policji w Józefowie.

Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z wyglądem ważnych pomieszczeń znajdujących się w budynku i z ich wyposażeniem. Oglądały z zainteresowaniem monitory relacjonujące nagrania z kamer umieszczonych na ulicach miasta i wraz z panami policjantami rozpoznawały miejsca sobie znane - odnalazły nawet budynek przedszkolny.

Po prezentacji budynku dzieci uczestniczyły w pogadance na temat zasad bezpieczeństwa. Utrwaliły sobie zasady zachowania na przejściu dla pieszych. Dowiedziały się, jak reagować w sytuacji zagrożenia ugryzieniem przez obcego psa oraz jak postępować gdy zaczepiają je obce osoby.

Dużą atrakcją była zaprezentowana "zbroja", czyli pełne umundurowanie policjanta, które dzieci mogły założyć na siebie. Chętne przedszkolaki  przymierzały rękawice, hełmy, maski gazowe a także trzymały w ręku "prosidełko" oraz tarczę. Dzieci mogły też sprawdzić, jak odbywa się zdejmowanie śladów pozostawionych na przykład na kartce papieru czy na kubku. Jednak największe zainteresowanie wzbudziła tajemnicza skrzynka, w której policjanci trzymają niezbędne do swojej pracy przyrządy.

Spotkanie na Komisariacie było dla naszych przedszkolaków dobrym sprawdzianem wiedzy na temat zasad bazpieczeństwa. Dzieci wypadły podczas niegobardzo dobrze. Jednocześnie zdobyły wspaniałe doświadczenie, za które panom policjantom serdecznie dziękujemy!