Poranek poetycki

Opublikowano: niedziela, 02, kwiecień 2017 Iza Łabudzka

20170329 100715Już kolejny raz z rzędu, w kwietniu, organizujemy w naszym przedszkolu Poranek Poetycki, w którym uczestniczą dzieci ze wszystkich grup wiekowych. W tym roku tematem przewodnim było bezpieczeństwo na drodze.

Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się, że ruch drogowy z poezją niewiele ma wspólnego, to jak się okazuje, do tego tematu sięgało wielu dziecięcych poetów. Dlatego było w czym wybierać. Zadaniem każdej z grup było właśnie wybranie i przygotowanie recytatorskiej inscenizacji dowolnego wiersza, związanego z hasłem przewodnim "I maluchy i starszaki - to wesołe przedszkolaki". Prezentowane były następujące utwory:

• "Pies z ulicy Bałamutów" W. Chotmska,
  • "Panda podróżniczka" B. Truchta,
  • "Bezpieczeństwo na drodze" N. Augustyn,
  • "Zwierzęta na wycieczce" E. P. Pietrzyk,
  • "Bezpieczeństwo ruchu drgwego" M. Kłusek,
  • "Jak pawa przez jezdnie przechodził" J. Wasilewski.

Pomiędzy występami poszczególnych grup był czas na zagadki związane z książką i wierszem, opowieść ruchową i wspólne śpiewanie piosenki "Kochajmy bajki". Na koniec wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy i prezenty w postaci książek. Mamy nadzieję, że ich lektura przyczyni się do rozwijania wśród przedszkolaków zamiłowań czytelniczych.