Planetarium w przedszkolu

Opublikowano: niedziela, 26, marzec 2017 Iza Łabudzka

20170324 091204

W piątek 24 marca odwiedziło nasze przedszkole mobilne planetarium Astropark.

Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w seansie, podczas którego dowiedziały się wiele o niebie, zjawiskach jakie można obserwować na jego tle i obiektach jakie widzimy w rozgwieżdżoną noc na sferze niebieskiej. Dzieci mogły przyjrzeć się planetom układu słonecznego i gwiazdozbiorom, obejrzały powierzchnię księżyca i wyruszyły w kosmos by dowiedzieć się jak się żyje na stacji kosmicznej. Wielu barwnym animacjom i filmom towarzyszyły ciekawe opowieści prowadzących, którzy na bieżąco reagowali na zadawane pytania.
Mamy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje mnóstwem pytań, które pojawią się w głowach przedszkolaków, pobudzi dziecięcą wyobraźnię, a może zainspiruje do dalszych naukowych poszukiwań.