Krasnale w bibliotece

Opublikowano: wtorek, 21, marzec 2017 Iza Łabudzka

DSC 000221 marca, z okazji Pierwszego Dnia Wiosny Krasnale udały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej, by uczestniczyć w zajęciach na temat wiosennych ptaków.

Pani Starszy Kustosz Mariola Ładna przygotowała dla przedszkolaków ciekawą prezentację, w trakcie której mogły nie tylko zobaczyć, ale i usłyszeć różnorodne ptaki zamieszkujące Polskę. Dzieci uczyły się rozróżniać podobne ptaki, mogły też wykonać związaną z tematem pracę plastyczną, Na końcu wszyscy obejrzeli film animowany o Reksiu, który witał wiosnę.

Wizyta w bibliotece miała na celu nie tylko zapoznanie z ptakami, ale też przybliżenie dzieciom sposobu działania biblioteki i zachęcenie do korzystania z jej zbiorów, które rozbudziły ciekawość wszystkich Krasnali.