Mistrzostwa w Grach Edukacyjnych

Opublikowano: niedziela, 19, marzec 2017 Iza Łabudzka

100 1355

15 marca w naszym przedszkolu odbyły się Mistrzostwa w Grach Edukacyjnych, w których wzięły udział wszystkie starszaki: Elfy, Krasnale, Kreciki i Smerfy.

Fabuła mistrzostw nawiązywała do pirackich opowieści, a same pięciolatki podczas turnieju wcieliły się w role morskich rozbójników poszukujących przygód. Ich zadaniem było odwiedzenie czterech wysp i na każdej z nich zagranie w jedną z czterech gier przygotowanych przez nauczycielki. Były karkołomne wyścigi zakończone żeglarskimi zagadkami, gra w Bingo, ogromna gra planszowa i odkodowywanie pirackich haseł. Duże emocje wzbudziło poszukiwanie skarbu, którym okazały się złote (a właściwie czekoladowe) monety.

Na zakończenie mistrzostw każda z grup dostała pamiątkowy dyplom - było za co, bo przecież przedszkolaki poradziły sobie znakomicie ze wszystkimi wyzwaniami.