Obchody Święta Pluszowego Misia

Opublikowano: sobota, 17, grudzień 2016 Iza Łabudzka

20161125 131833

Święto Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. W naszym przedszkolu stało się już jednak tradycją, że obchodom poświęcamy nie jeden dzień, lecz cały tydzień.

Przez pięć dni, od 21.11 do 25.11 rozmawialiśmy o misiach - ukochanych pluszakach, misiach - bohaterach ulubionych bajek, a w końcu o niedźwiedziach - pięknych, aczkolwiek niebezpiecznych zwierzętach i ich zwyczajach. Będąc bohaterami organizowanych przez panie nauczycielki zajęć misie towarzyszyły dzieciom w zabawach, śpiewaniu, tańczeniu, liczeniu, rysowaniu. Poprzez obecność misiów uczyliśmy się też jak być wrażliwym na potrzeby drugiej osoby.

Jak zwykle też obchodom towarzyszyło zorganizowanie Szpitala Pluszowego Misia. Na jeden dzień "zatrudniliśmy" wykwalifikowaną kadrę medyczną (bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wcielili sie w rolę lekarzy) i zorganizowaliśmy profesjonalny punkt medyczny. Ukochane dziecięce misiowe pluszaki mogły uzyskać pomoc jakiej potrzebowały. Podejmowaliśmy się leczenia wszystkim Misiów, dokładając wszelkich starań aby opuściły szpital zaopiekowane -począwszy do rejestracji, diagnozy u lekarza ogólnego, wykonaniu szczepienia ochronnego, poprzez wykonanie dodatkowych badań - kardiologicznych i rentgenologicznych, wizytę w gabinecie zabiegowym, lub w trudniejszych przypadkach u chirurga na sali operacyjnej a skończywszy na aptece, w której Miś otrzymywał zapisane lekarstwa. Podczas pobytu w naszym szpitalu to dzieci były opiekunami chorego pluszaka, towarzyszyły mu i wspierały. Dzięki temu miały okazję zobaczyć leczenie z drugiej strony, zrozumieć jego potrzebę i znaczenie. Mamy nadzieję, że ta forma zabawy wpłynęła na  zmniejszenie u dzieci obaw przed zabiegami medycznymi i szpitalem.

Ale Szpital Pluszowego Misia to nie jedyna impreza zorganizowana podczas opisywanego tygodnia. Święto Misia to też obchody jego urodzin - a jak urodziny to musi być dobra zabawa. Na wspólnych uroczystościach była okazja do tańców, różnego rodzaju zagadek, konkursów zręcznościowych i piosenek. Oprócz dzieci i pluszaków pojawił się nawet gość specjalny - Miś, w którego wcieliła się jedna z nauczycielek. I jak to na takich uroczystościach bywa były życzenia i wielki tort urodzinowy, którego mógł spróbować każdy przedszkolak.

Uroczystości się zakończyły ale misiowi przyjaciele zostaną z naszymi dziećmi. Za rok znowu odwiedzą przedszkole, by uczcić swoje święto :).