Dzień Zdrowej Żywności

Opublikowano: niedziela, 20, listopad 2016 Iza Łabudzka

9 listopada w naszym przedszkolu odbyło się wielkie świętowanie Dnia Zdrowej Żywności. Spotkanie zorganizowane zostało pod hasłem „Mamy dziarskie minki, bo zjadamy witaminki”, a gośćmi specjalnymi były popularne ostatnio wśród najmłodszych maskotki  - „Świeżaki”.

Każda z grup wybrała jednego ze świeżaków jako swojego ulubieńca - z wyboru tego wynikał kolor w jakim prezentowały się dzieci. Zadaniem przedszkolaków było przedstawienie swojego warzywnego lub owocowego bohatera na plakacie. Dodatkowo dzieci wraz z nauczycielkami przygotowały zdrowy i pełen witamin poczęstunek, którego bazą było warzywo lub owoc reprezentujące grupę. Po zabawnym występie artystycznym z udziałem Pomidorka, Śliwki, Gruszki, Marchewki i Brokuła  (w które to role wcieliły sie panie nauczycielki), wszyscy mogli zająć się degustacją przygotowanych potraw. Oczywiście nie trwało to zbyt długo, bo dzieci zjadły wszystko w mig, pamiętając o tym, że „będą mieć dziarskie minki, bo zjadają przecież same witaminki”!