Bezpieczni na drodze

Opublikowano: niedziela, 20, listopad 2016 Iza Łabudzka

20161026 104016

W dniach 24-28 października w naszym przedszkolu odbywał się tydzień poświęcony bezpieczeństwu na drodze pt. „KOLOROWE ZNAKI”. Panie nauczycielki wymyślały najrozmaitsze sposoby, aby poprzez zabawę dzieci poznały przepisy ruchu drogowego, różne rodzaje znaków oraz zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach.

Każdego dnia w przedszkolu królował inny kolor ubrań - wynikało to z rodzaju poznawanych w danym dniu znaków (nakazu,zakazu, infromacyjnych). Dzieci wraz z nauczycielkami przemierzały ulice Józefowa i uczyły się przechodzenia przez jezdnie, rozpoznawały znaki drogowe oraz obserwowały ruch uliczny. Jedną z atrakcji tego tygodnia było spotkanie z panią policjantką, która w sposób przystępny i cekawy przedstatwiła zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.   Pod koniec tygodnia wychowawczynie zorganizowały dzieciom wielką niespodziankę: przygotowały przedstawienie pt. „Leśna Szkoła Ruchu Drogowego” , w którym same zamieniły się w uczniów i w wesoły sposób podsumowały zdobyte wiadomości. Po przedstawieniu odczytano wyniki konursu "Mój wymarzony znak" i wręczono dyplomy i drobne upominki laureatom oraz wszystkim jego uczestnikom.