Światowy Dzień Przedszkolaka

Opublikowano: wtorek, 27, wrzesień 2016 Iza Łabudzka

20160920 113345

20.09 przedszkolaki obchodziły swoje święto tj. Światowy Dzień Przedszkolaka. Tego dnia w obu budynkach naszego przedszkola było gwarno i wesoło, a to dlatego, że nauczyciele przygotowali dla dzieci różnorodne atrakcje.

W budynku przy ul. Sosnowej dzieci uczestniczyły w inscenizacji muzycznej pt. „Kaczka Dziwaczka”. Aktorami w przedstawieniu były panie nauczycielki, które wcieliły się w role bohaterów utworu J. Brzechwy. Na scenie pojawiły się: kaczki, fryzjer, aptekarz, praczka i kucharz. Nie zabrakło znanych utworów muzycznych i żartów sytuacyjnych, które rozbawiły najmłodszą publiczność. Uwieńczeniem imprezy była wspólna dyskoteka z dziecięcymi hitami, wśród których największych aplauzem cieszyły się „Kaczuszki”, „Wyginam śmiało ciało”, „Gumimiś”. Na koniec wręczono wszystkim przedszkolakom słodkie niespodzianki i drobne upominki.

Przedszkolaki z Wyszyńskiego odwiedził Zając Poziomka. Pluszowy gość tańczył i śpiewał z dziećmi, częstował swoimi ulubionymi chrupkami, a później wyszedł na dwór i zorganizował dzieciom tor przeszkód. Po pokonaniu toru dzieci brały udział w wykonaniu wspólnej olbrzymiej pracy plastycznej. Sposób jej wykonania był niestandardowy ponieważ chętni mogli malować stopami, co zresztą bardzo im się spodobało. Reszta maluchów miała okazję wykazać się artystycznie przy użyciu pędzli lub paluszków. Na zakończenie każda z grup zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z Zającem Poziomką na tle wykonanego plakatu. Przedszkolaki otrzymały małe prezenciki co było ukoronowaniem tego ekscytującego dnia.