Projekt "Bezpieczny przedszkolak"

Opublikowano: niedziela, 19, czerwiec 2016 Iza Łabudzka

IMGP0041

W dniach 6-10 czerwca realizowaliśmy w naszym przedszkolu zajęcia w ramach projektu „Bezpieczny przedszkolak”. Miały one na celu uświadomienie dzieciom zagrożeń związanych z poruszaniem się po drogach oraz spędzaniem wolnego czasu, a jednocześnie naukę właściwych zachowań w sytuacjach niebezpiecznych.

W ramach codziennych zajęć grupowych realizowano nastepujące tematy:

Dzień I: Bezpieczeństwo na wyjazdach – morze, góry.

Dzień II: Bezpieczne zabawy – place zabaw.

Dzień III: Bezpiecznie na drodze -  rowery i spacery.

Dzień IV: wycieczka na policję i do straży pożarnej. Zapoznanie z numerami telefonów alarmowych.

Piątego dnia odbył się piknik rodzinny z udziałem policji z Otwocka. W jego trakcie  dzieci mogły korzystać z urządzonego na boisku przylegającym do przedszkola „ Miasteczka ruchu drogowego”, gdzie cennych rad udzielali policjanci. Piknikową dekorację stanowiły zaś plakaty wykonane w grupach, poświęcone bezpieczeństwu, oraz konkursowe znaki drogowe.

W ramach projektu edukacyjnego został przeprowadzony  w naszym przedszkolu konkurs plastyczny „Znak drogowy”. Do 6 czerwca 2016 r. dzieci z rodzicami wykonywały prace konkursowe. Wpłynęło łącznie 27 prac. Przez kollejne trzy dni wszystkie dzieci uczęszczające do naszego przedszkola miały możliwość zagłosowania na wybraną przez siebie pracę. Oddano w sumie 147 głosów, które zostały komisyjnie podliczone przez koordynatorów konkursu, Panią Luizę Wajgelt i Panią Katarzynę Drabarek. Dla 18 osób, które zdobyły największą liczbę punktów zostały zakupione kaski rowerowe, 9 osób z minimalną liczbą punktów otrzymały nagrody pocieszenia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Nagrody zostały wręczone podczas Pikniku Rodzinnego na terenie Miejskiego Przedszkola nr 2 przy ul. Sosnowej 17 w Józefowie, dnia 10.06 2016r. Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi za ufundowanie nagród konkursowych.