Współpraca ze Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku

Opublikowano: niedziela, 29, maj 2016 Iza Łabudzka

20160411 104245

W ciągu ostatnich kilku miesięcy kilkakrotnie gościliśmy w naszym przedszkolu członków Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. Powodem wizyt były prowadzone przez nich zajęcia, skierowane głównie do grup starszaków.

Tematyka zajęć była różnorodna. Były spotkania czytelnicze. Jedno z bajką prowadzone przez panią Bożenę Michałowską. Drugie z kotem Filckiem, sympatycznym bohaterem książki przybliżającej historię Otwocka, o którym opowiadał pan Wojciech Gałecki. Trzecie z poezją skierowaną do najmłodszych, po świecie której oprowadzała pani Elżbieta Turek. Kolejnym pomysłem na ciekawe zajęcia była wędrówka po różnych regionach Polski, na którą dzieci miały możliwość wybrać się wraz z panem Maciejem Erdmanem. Innym razem, na jedno przedpołudnie, przedszkole zamieniło się w piekarnię. Chrupiące i uwodzące swym zapachem bułeczki, chałki i chlebki wykonywane pod kierownictwem państwa Smolak, przez małych piekarzy, szybko zniknęły w brzuchach przedszkolnych łakomczuchów.

Członkowie stowarzyszenia odwiedzili nas również nie jako prowadzący zajęcia, lecz jako widzowie. Miło nam było gościć ich na Poranku Poetyckim zorganizowanym w naszym przedszkolu w kwietniu.

Mamy nadzieję, że podjęta w tym roku współpraca między naszą placówką a Uniwersytetem Trzeciego Wieku bedzie trwała nadal. Dzisiaj zaś wszystkie przedszkolaki i grono pedagogiczne przesyłają serdeczne podziękowania.