Opublikowano: poniedziałek, 16, maj 2016 Iza Łabudzka

IMG 7309

Tegoroczne Obchody Dnia Ziemi w naszym przedszkolu połączone były z zakończeniem akcji antynikotynowej przeznaczonej dla najstarszych przedszkolaków i odbywały się pod hasłem „Czyste powietrze wokół nas". Przez cały tydzień dzieci dowiadywały się jak ważne jest powietrze nie tylko dla człowieka ale także dla zwierząt i roślin, uczyły się piosenki o ochronie przyrody.

W dniu obchodów dominującymi kolorami były: biały i niebieski, symbolizujące czyste powietrze. Grupa „Muminki" przygotowała przedstawienie, które opowiadało o tym jak ludzie zanieczyszczają powietrze i jak trudno jest takim powietrzem oddychać. Rozwiązywaliśmy zagadki i robiliśmy eksperymenty przyrodnicze. Razem z nami w uroczystościach uczestniczyli zaproszeni goście: pani Małgorzata Fiedukowicz z Referatu Ochrony Środowiska oraz panie z sanepidu w Otwocku.
Ważnym elementem obchodów Dnia Ziemi był Konkurs Ekologiczny pod tytułem: „Latawce", patronat nad którym objął Burmistrz Miasta Józefowa. W tym roku w konkursie wzięły udział cztery Józefowskie przedszkola. W piątek 29.04 jego uczestnikom zostały wręczone nagrody.