Poranek Poetycki w budynku przy ul. Sosnowej

Opublikowano: wtorek, 26 kwiecień 2016 Iza Łabudzka

20160411 10473611 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się drugi z zaplanowanych Poranków Poetyckich - tym razem w  budynku przy ul. Sosnowej. Prezentowano wiersze autorstwa polskich poetów. W większości z nich motywem przewodnim były warzywa i owoce.

Do recytacji przygotowały się nie tylko dzieci ale też nauczycielki i to od ich występów rozpoczęła się impreza. Zaprezentowały się też następujące grupy przedszkolaków:

• Tygryski z wierszami Jana Brzechwy pt. "Stragan" i "Pomidor" (drugi z nich wykonany w wersji śpiewanej)
  • Elfy z wierszami "Arbuz" Jana Brzechwy i "Warzywa" Juliana Tuwima
  • Krasnale z wierszem "Daktyle" Danuty Wawiłow i posenką "Ogórek" zespołu Fasolki
  • Kubusie Puchatki z wierszami "Entliczek pentliczek" Jana Brzechwy i "Dyzio marzyciel" Juliana Tuwima
  • Wróbelki z wierszami "Groźny groch" Agnieszki Frączek i "Ćwikła" Jana Brzechwy

Gośćmi specjalnymi w czasie spotaknia byli przedstawiciele Uniwersytetu III wieku, którzy już niejednokrotnie odwiedzali nasze przedszkole przybliżając dzieciom polską literaturę, historię i opowiadając o swoich zainteresowaniach. Teraz również postanowili aktywnie wziąć udział w imprezie, prezentując wierz ks. Jana Twardowskiego "Żabka".

Poranek Poetycki zakończył się wręczeniem wszystkim grupom nagród książkowych, do których dołączamy życzenia miłej lektury :)