Koncert Kapeli Góralskiej

Opublikowano: wtorek, 22 marzec 2016 Iza Łabudzka

12113384 1181095635234812 454918118719972812 oW przedszkolu już czuć świąteczną atmosferę: wokół wiosenne dekoracje, w grupach organizowane wilekanocne warsztaty. Świąteczny nastrój w muzycznej formie wprowadził również występ Kapeli Góralskiej, który odbył sie 16 marca.

Artyści spiewająco opowiedzieli o zwyczajach wielkanocnych kultywowanych na Podhalu. Przedszkolaki miały okazje zapoznać się z elementami góralskiego stroju, a także tradycyjnymi góralskimi istrumentami (na niektórych instrumentach perkusyjnych dzieci mogły zagrać samodzielnie). Muzycy inspirowali do wspólnego śpiewu i tańca. A wszystko to w pogodnym, wiosennym nastroju - bo przeciez przed nami radosne święta.