Turniej Matematyczny

Opublikowano: sobota, 06 luty 2016 Iza Łabudzka

DSC04015

22 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Turniej Matematyczny dla pięciolatków. Najstarsze przedszkolaki miały okazję wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu dziecięcej matematyki.

Przygotowując się do uczestnictwa w konkursie każda grupa musiała wybrać sobie patronującą cyferkę, wykonać plakat i wymyślić okrzyk prezentujący grupę. Prowadzące nauczycielki zaprosiły dzieci do Matematycznej Krainy, która tak naprawdę otacza nas ze wszystkich stron. Na uczestników czekały zadania do zrealizowania przez całą grupę lub jej reprezentantów. Wszystkie z konkurencji zakładały konieczność współpracy w grupie. Pięciolatki samodzielnie radziły sobie z ich wykonywaniem, wykazując się przy tym pomysłowością.

Na koniec za prawidłowe wykonanie zadań i zaangażowanie w ich realizacje, każda z grup otrzymała pamiątkowy dyplom i grę planszową.

Dziękujemy wszystkim starszakom za udział w turnieju i gratulujemy im doskonałej znajomości Matematycznej Krainy!